برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چند راهکار برای افزایش فروش محصولات

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییر فعالیت انواع کسب وکار، بسیاری از افراد به دنبال ایجاد تغییرات در کسب و کار خود هستند، بگونه ای که بتوانند به فروش بیشتر  و در نتیجه درآمد بیشتری برسند. در این مقاله به شما چند راهکار برای افزایش فروش محصولات ارائه خواهیم داد.

با بازاریز همراه باشید.

شکل گیری فضای مجازی این امکان را فراهم که بسیاری کسب و کار اینترنتی شکل بگیرد. و البته بسیاری از کسب وکارهای قدیمی و سنتی به سمت فعالیت های اینترنتی رفتند. در قدیم محصولات تنها به صورت فیزیکی ارائه می شد. یعنی مشتری تنها برای محصولی هزینه می کرد که قابل لمس باشد. اما امروزه شکل محصول تغییر کرده است. یک محصول ممکن است یه نرم افزار باشد یا حتی یک محصول می تواند یک خدمت خاص برای مخاطبان باشد.

چند راهکار برای افزایش فروش محصولات

چگونه فروش محصولات را فزایش دهیم؟

قصد داریم تا چند راهکار برای افزایش فروش به شما معرفی کنیم، این راهکارها شامل:

 • ارائه خدمات و محصولات با ارزش

اگر می خواهیم که فروش خود را افزایش دهید، باید اقدام به جذب مشتری کنید. حتما می پرسید چگونه؟

برای جذب مشتری شما باید بتوانید خدمات یا محصولات خود را متفاوت از محصول رقبا ارائه دهید. همچنین باید تلاش کنید کیفیت آن را با توجه به نیاز و سلیقه مشتری افزایش دهید. باید بدانید که مشتریان به دنبال محصولی نوین و جدید هستند که مطابق با نیاز آن ها طراحی و ساخته شده باشد.

برای اینکه بتوانید محصولات را با توجه به نیاز مخاطبان ارائه دهید، بهترین روش ایجاد یک فرم نظر خواهی است.

 • دیجیتال مارکتینگ

شاید این روزها بسیار زیاد با واژه ی دیجیتال مارکتینگ (digital marketing) برخورد می کنید. اگر بخواهیم تعریفی مختصر از دیجتال مارکتینگ ارائه دهیم می شود، انواع تبلیغات از طریق ابزارهای دیجیتال است. دیجیتال مارکتینگ یا تبلیغات دیجیتال، توانسته است تغییرات بسیار زیادی در سبک تبلیغات و فروش انواع محصول در هر کسب و کاری ایجاد کند. اولین اقدام برای فعالیت های تبلیغاتی دیجیتال، عضویت در شبکه و رسانه های اجتماعی است. البته بهتر است تا با توجه به نوع فعالیت خود شبکه اجتماعی مناسب را انتخاب کنید. پس اینکه در شبکه اجتماعی مورد نظر عضو شدید، باید فعالیت های خود را با توجه به جدول زمانبندی انجام دهید. برای فعالیت در شبکه های اجتماعی شما نیاز به محتوا دارید. انواع محتوا شامل:

 • محتوای متنی
 • تصویر و اینفوگرافیک
 • ویدئو
 • و…

 

البته باید توجه داشته باشید که نوع محتوا را با توجه به فعالیت و شبکه اجتماعی مورد نظر انتخاب و تولید کنید.

چند راهکار برای افزایش فروش محصولات

 • طراحی و ساخت وب سایت

مهم ترین موردی که برای کسب و کارهای مجازی و کسب و کارهایی که می خواهند به صورت مجازی فعالیت کنند، راه­اندازی وب سایت است. وب سایت می تواند امکانات بسیار زیادی در اختیار شما قرار دهد، از جمله:

 • معرفی کسب و کار، محصول و یا خدمت
 • امکان فروش آنلاین محصولات
 • ارائه راه های ارتباطی به مشتریان
 • دریافت نظرات و بازخورد مخاطبان
 • ایجاد بستری برای تولید محتوا

علاوه بر موارد ذکر شده یک وب سایت می تواند به روند برندینگ یک کسب و کار کمک کند. و همچنین برای آن ایجاد ارزش و اعتبار کند. توجه داشته باشید که شما باید تلاش کنید که وضعیت سئوی وب سایت را با استفاده از ابزارهای سئو، بهبود بخشید. یکی از ابزارهایی که به بهبود وضعیت سئو کمک می کند، تولید محتوا است.

بیشتر بخوانید:

چگونه فروش محصولات خود را افزایش دهیم؟

جمع بندی

افزایش فروش محصولات به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. ارائه خدمات با کیفیت و با ارزش، دیجیتال مارکتینگ و طراحی و ساخت وب سایت، که در بالا به آن ها اشاره کردیم از مهمترین و رایج ترین روش های افزایش فروش هستند. اما گاهی بهتر است برای اینکه به موفقیت بزرگی در زمینه فروش محصولات برسید، از افراد متخصص و با تجربه کمک بگیرید و تلاش کنید تا کسب و کار خود را با توجه به نیاز جامعه تغییر دهید.