برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چند تکنیک که می توانند به افزایش فروش کمک کنند!

اگر شما به عنوان یک فروشنده در حال فعالیت هستید حتما به دنبال تکنیک هایی برای افزایش فروش محصولات خود خواهید بود. تکنیک هایی که علاوه بر فروش بتواند منجر به جذب مشتری به سمت خدمات و محصولات شما شود. در این مقاله قصد داریم تا چند تکنیک که می توانند به افزایش فروش کمک کنند را به شما معرفی کنیم.

با بازاریز همراه باشید.

با توجه به تغییر تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت، نیاز مشتریان تغییرات بسیار زیادی کرده است. این تغییرات اتفاقات مثبتی در نحوه و شیوه ی فروش ایجاد کرده است. برای اینکه بتوانید فروش خود را افزایش دهید نیاز است تا به تکنیک های زیر توجه داشته باشید.

طراحی و راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

بسیاری از کسب و کارهای نو پا هستند که به صورت کاملا مجازی فعالیت می کنند و محصولات خود را در یک فروشگاه اینترنتی به مشتریان عرضه می کنند. فروشگاه اینترنتی دارای مزیت های بسیاری از جمله هزینه بسیار پایین در راه اندازی نسبت به فروشگاه های فیزیکی، و همچنین حذف محدودیت های جغرافیایی است. حذف محدودیت های جغرافیایی کمک می کند تا مخاطبان و مشتریان بتوانند در هر نقطه از دنیا و در هر ساعت از شبانه روز بتوانند اقدام به سفارش و خرید محصولات مورد نظر خود کنند. همچنین بسیاری از کسب و کارهای سنتی هستند که با توجه به استقبال مشتریان از فروشگاه اینترنتی، بخشی از فروش خود را به صورت مجازی و اینترنتی انجام می دهند.

طراحی و راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) یا بازاریابی دیجیتال شامل تمام ابزارهای دیجیتال است که به شما کمک می کند تا بتوانید با کمک آن ها محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنید. ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می تواند شامل، تولید محتوا، عضویت و فعالیت در شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و یا بازاریابی ایمیلی و… باشد. ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کنند تا بتوانید تبلیغات خود را در سطح بسیار گسترده ای انجام دهید. همچنین هزینه های جانبی بازاریابی دیجیتال بسیار کمتر از بازاریابی سنتی است.

سئو

سئو (SEO) یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو یکی از تکنیک هایی است که می تواند به شما در رسیدن به فروش بیشتر کمک کند. شما با تقویت سئوی فروشگاه اینترنتی خود می توانید، به رتبه بسیار بالایی در نتایج جستجو دست پیدا کنید و در نتیجه مشتریان بیشتری به سمت خدمات و محصولات خود جذب کنید. یکی از موثر ترین ابزارهایی که به تقویت سئو کمک می کند، تولید محتوا بر اساس اصول سئو است.

سئو

ارائه تخفیفات دوره ای

شما برای اینکه مشتریان را به سمت وب سایت فروشگاهی خود جذب کنید، می توانید از ارائه تخفیفات دوره ای برای محصولات خود استفاده کنید. ترفندهای بسیار زیادی برای ارائه تخفیفات وجود دارد، از جمله ارسال کد تخفیف برای برخی از مشتریان و یا ارسال کد تخفیف به خریداران بیش از مبلغ …

باید توجه داشته باشید که تخفیفات دوره ای یکی از تکنیک های بسیار موثر در افزایش فروش محصولات است.

خدمات پس از فروش

برای مشتریان این نکته بسیار حائز اهمیت است که محصولات و خدمات خود را از کسانی خریداری کنند که خدمات پس از فروش ویژه ای را برای آن ها در نظر گرفته باشد. شما به سادگی می توانید با ارائه خدمات پس از فروش ویژه، مشتریان بسیار زیادی را به سمت خود جذب کنید.

بیشتر بخوانید:

چگونه یک فروشگاه اینترنتی برای فروش لوازم التحریر راه اندازی کنیم؟

جمع بندی

شما به عنوان یک فروشنده کسب و کار نو پا و یا به عنوان صاحب یک کسب و کار سنتی می توانید با بکارگیری تکنیک های افزایش فروش، فروش محصولات خود را افزایش دهید. همچنین ممکن است با توجه به نوع محصولات و مشتریان هدف، راهکارهای متنوع دیگری برای افزایش فروش محصولات وجود داشته باشد