برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

محتوای مرکب چیست؟

محتوای مرکب را می توان ارزشمندترین نوع از محتوا دانست. محتوای مرکب همان چیزی است که هر وب سایتی برای رسیدن به یک جایگاه خوب به آن نیاز دارد. در ادامه به شما خواهیم گفت محتوای مرکب چیست؟ و چه اهمیتی می تواند برای وب سایت شما داشته باشد؟

با بازاریز همراه باشید.

تولید کنندگان محتوا و نویسندگان وبلاگ بارها با این مورد برخورد داشته اند که برخی از محتوا پس از انتشار حجم بازدید بسیار بالایی داشته اند. اما همان محتوا پس گذشت تنها چند روز با افت شدید بازدید رو به رو می شود. و گاهی نیز ممکن است دیگر بازدیدی نداشته باشند. این نوع از محتوا در دسته محتوای منقضی شونده قرار می گیرد. اما در مقابل ممکن است برخی از پست ها پس از انتشار بازدید و ترافیک بسیار بالایی نداشته باشند، اما تا همیشه درصد بازدید این پست ها رو به افزایش است. این نوع از محتوا به عنوان محتوای مرکب شناخته می شود.

محتوای مرکب چیست؟

نتایج دیجیتال مارکتینگ در مورد محتوای مرکب

کارشناسان دیجیتال (digital marketing) و سئو بر این باوراند که محتوا باید مرکب باشد و این محتوای مرکب است که می تواند ترافیکی همیشکی برای وب سایت ایجاد کند. اما محتوای منقضی شونده نمی تواند تغییری جدی در وضعیت وب سایت ایجاد کند. اصولا محتوای مرکب می تواند کمک کند تا رتبه وب سایت در موتورهای جستجو به صدر نتایج برسد.

چگونه محتوای مرکب تولید کنیم؟

ترفندها و راهکارهای متعددی برای تولید محتوای مرکب وجود دارد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در زمان نوشتن و یا تولید محتوا، هدف ما جذب مخاطب برای همیشه است. در واقع باید به دنبال محتوایی باشیم که بتواند ترافیکی همیشگی برای وب سایت ایجاد کند. علاوه بر این موضوع محتوای مرکب باید بتواند به سوالات مخاطبان به طور کامل پاسخ دهد. برای تولید محتوای مرکب، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • نوشتن محتوا برای مخاطب

زمانی که شما تصمیم به تولید محتوای مرکب می گیرید، بهتر است تا نیازهای مخاطبان را به طور کامل در نظر داشته باشید. به عنوان مثال باید بدانید که مخاطبان شما به دنبال چه موضوعاتی هستند. همچنین تحقیق کلمات کلیدی را باید در اولویت فعالیت های خود قرار دهید و تمام کلمات کلیدی که مخاطبان به دنبال آن ها هستند را در محتوای خود جای دهید.

  • استفاده از کلماتی مانند چگونه و چرا در عنوان محتوا

همانطور که می دانید همه ما از طریق مورتورهای جستجو از جمله گوگل به دنبال پاسخی برای سوالات خود هستیم. و معمولا سوالات خود را با چگونه و چرا آغاز می کنیم به همین دلیل با قرار دادن این دو واژه ی سوالی در عنوان ، می توان محتوا را به محتوای مرکب نزدیک تر کرد. همچنین عنوان های پرسشی همیشه برای مخاطبان جذاب بوده است به همین دلیل ممکن است باعث افزایش بادید شوند.

  • استفاده از محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز محتوایی است که تا همیشه مخاطبان به دنبال آن هستند و هیچوقت هم قدیمی نمی شوند. محتوای همیشه سبز این قابلیت را دارد که بتواند تبدیل به محتوای مرکب شود و ترافیکی همیشگی و پایدار برای وب سایت ایجاد کند.

محتوای مرکب چیست؟

یک پست مرکب شامل چه اجزایی است؟

  • تصاویر

یک پست مرکب همیشه دارای چند تصویر است که می تواند تکمیل کننده محتوا باشد. همچنین استفاده از تصاویر می تواند باعث ایجاد جذابیت در محتوا شود.

  • متن ساده

در زمان تولید محتوای مرکب معمولا تلاش می شود تا متنی بسیار ساده برای مخاطبان نوشته شود.

  • ساختار لینک درونی

باید توجه داشته باشید که محتوای مرکب معمولا در خود چندین لینک از سایر محتوای وبلاگ را در خود جای داده است.

  • کوتاه و کامل

محتوای مرکب یک محتوای کوتاه و مختصر است اما درونمایه ای بسیار کامل و جذاب دارد.

بیشتر بخوانید:

انتخاب استراتژی مناسب برای کانال‌های توزیع و فروش