برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

تشکیل تیم تولید محتوا و سازماندهی آن

اگر با اصول تولید محتوا و بازاریابی محتوا آشنا باشید، حتما تاکنون اقدام به طراحی استراتژی های بازاریابی محتوایی (Content strategy) برای وب سایت خود کرده اید. اگر بخواهید استراتژی را به خوبی پیاده سازی کنید نیاز است تا موارد بسیاری را رعایت کنید، یکی از این موارد تشکیل تیم تولید محتوا و سازماندهی آن است. در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت.

با بازاریز همراه باشید.

یافتن افراد مناسب برای تیم تولید محتوا

اجرا و بکارگیری استراتژی تولید محتوا بسیار مهم است. اما مهم تر از آن یک تیم تولید محتوا است تا بتواند ایده هایی که افراد در سر دارند را تولید و به صورت یک محتوای بهینه شده به دیگران منتقل کند.

معیار های بسیار زیادی برای انتخاب افراد مناسب برای تیم تولید محتوا وجود دارد. اما یکی از این معیارها انتخاب افرادی است که بیشترین سازگاری را با نیازهای شما داشته باشند. مهم نیست که فعالیت شما چگونه باشد، حتی اگر شما یک وب سایت فروشگاهی داشته باشید، نیاز است تا برای آن یک استراتژی بازاریابی محتوایی تهیه کنید و بر اساس آن فعالیت های خود را انجام دهید و اقدام به تشکیل تیم تولید محتوا کنید.

مهم نیست افرادی را که برای تیم خود انتخاب می کنید دارای چه تخصصی باشند، مهم این است که بتوانند به نیازهای شما پاسخ دهند.

تشکیل تیم تولید محتوا و سازماندهی آن

برای تشکیل تیم تولید محتوا به چه افرادی نیاز دارید؟

قبل از تشکیل ساختار تیم تولید محتوا، بهتر است تا با تخصص های مورد نیاز آشنا شوید.

استراتژیست محتوا

یک استراتژیست محتوای حرفه ای باید پس از بررسی ابعاد مختلف یک موضوع، بتواند محتوایی تولید کند که پاسخگو به نیازهای مخاطبان باشد.

با توجه به نوع و عملیات بازاریابی، یک استراتژیست محتوا باید تمام تحقیقات و پژوهش های قبل از تولید محتوا مانند ساخت و طراحی پرسونا برای برند، نوشتن تیترهای جذاب و متنوع و نوشتن راهنمای برند را انجام دهد.

کمک و مشاوره گرفتن از استراتژیست های محتوا بسیار به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید محتوایی حرفه ای و جذاب برای مخاطبان تولید کنید.

نویسنده

در واقع نویسندگان افرادی هستند که در مرکز تیم تولید محتوا قرار دارند. این افراد همان کسانی هستند که به شما کمک می کنند تا ایده های خود را به صورت خلاقانه و در قالب یک محتوا آن را ارائه دهید.

اگر می خواهید محتوای خوبی داشته باشید، باید به دنبال نویسنده های حرفه ای باشید که بتوانند محتوایی حرفه در حیطه ی تخصصی شما تولید کنند.

برخی از نویسندگان محتوا هستند که با اصول سئو آشنایی دارند و می توانند محتوا را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنند. برخی دیگر از نویسندگان نیز می توانند با جملاتی کوتاه و ساده خواننده ی محتوا را تحت تاثیر قرار دهند. توجه داشته باشید هنگامی که قصد استخدام نویسنده برای تیم تولید محتوای خود دارید، باید این نکته را بدانید که  شما به یک نویسنده متخصص نیاز دارید یا یک فرد متخصص.

ویراستار

توصیه می شود حتی بهترین نویسندگان نیز نوشته های خود را ویرایش نکنند. بهتر است تا از یک ویراستار برای ویرایش محتوای خود کمک بگیرید. ویراستارها به دو دسته تقسیم می شوند:

  • ویراستارهای توسعه دهنده که این توانایی را دارند که محتوای در حال تولید تغییر دهند و به بهترین شکل برای خواننده در بیاورند
  • ویراستاران متن که تلاش می کنند تا غلط های املایی و غلط های دستوری از محتوا حذف شود.

برخی از ویرستارها نیز این توانایی را دارند تا هر دو فعالیت را در کنارهم انجام دهند.

تشکیل تیم تولید محتوا و سازماندهی آن

هماهنگ کننده

هماهنگ کننده فردی است که تمام بخش های محتوا را مورد بررسی قرار می دهد. مانند بررسی تگ Alt بر روی تصاویر.

بیشتر  بخوانید:

تفاوت استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا را بشناسید.

جمع بندی

اگر اعضای یک تیم تولید محتوا به درستی انتخاب شوند، فعالیت های هریک می تواند مکمل فعالیت های دیگری باشد. یک تیم تولید محتوا باید تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا بتواند استراتژی های بازاریابی را به درستی پیاده سازی کنند.