برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

تبلیغات محتوایی چیست؟

تبلیغات محتوایی یعنی، تولید محتوا در فرمت های مختلف برای جلب توجه مخاطبان. تبلیغات محتوایی یک استراتژی موفق برای معرفی کسب و کار و برند است. در ادامه به بررسی دقیقی از تبلیغات محتوایی خواهیم پرداخت.

با بازاریز همراه باشید.

همانطور که می دانید ابزارهای مختلفی برای بازاریابی دیجیتال وجود دارد. از جمله، بازاریابی ایمیلی، سئو، شبکه های اجتماعی، اینفلوئنسر مارکتینگ، بازاریابی محتوایی و … که یکی از مطرح ترین و موثرترین آن ها بازاریابی محتوا (Content Marketing) و تبلیغات محتوایی است. تولید و توزیع محتوا می تواند باعث جذب مخاطبان هدف شود. برای اجرای یک استراتژی بازاریابی محتوایی موفق باید پیش از شروع فعالیت اقدام به تهیه یک برنامه ی دقیق کرد. محتواهای تولید شده برای دیده شدن نیاز به یک استراتژی قدرتمند و مناسب دارند.

چرا به تبلیغات محتوایی نیاز داریم؟

هدف هرفعالیت بازاریابی، دسترسی به مخاطبان جدید است. در تبلیغات محتوایی باید کانال های انتشار محتوا را به خوبی شناسایی کنید. توجه داشته باشید که تنها انتشار محتوا در وبلاگ نمی تواند باعث جذب مخاطب شود. محتوا باید در جایی منتشر شود که مخاطبان شما بتوانند آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. فعالیت در شبکه های اجتماعی می تواند باعث به اشتراک گذاری هرچه بیشتر محتوا شود. تولید محتوا دارای یک چرخه مشخص در بازاریابی است. دراین چرخه هرچه تعداد کاربران افزایش پیدا کند، ترافیک وب سایت نیز افزایش می یابد.

راهکارهای توزیع و انتشار محتوا

راهکارهای توزیع و انتشار محتوا

معمولا توزیع و انتشار محتوا به سه شکل صورت می گیرد. که ترکیبی از این سه راهکار یک استراتژی بسیار مناسب برای تبلیغات ارائه می دهد.

  • تبلیغ محتوا در رسانه های متعلق به خودتان

این راهکار به انتشار محتوا در شبکه و رسانه های اجتماعی متعلق به خودتان اشاره دارد. توجه داشته باشید که در محتوای منتشر شده نیازی به معرفی خود ندارید، بلکه باید تمرکز خود را بر روی جذب مخاطبان بگذارید.

  • تبلیغ محتوا توسط سایرین

هنگامی که محتوا ی شما در شبکه های اجتماعی توسط سایرین به اشتراک گذاشته شود و یا توئیت شما ریتوئیت شود، تبلیغات شما توسط سایرین انجام شده است. باید به این توجه داشت که برای تولید محتوایی که توسط دیگران به اشتراک گذاشته شود، نیاز است تا از منابع معتبر برای تولید محتوای خود استفاده کنید.

  • تبلیغ پولی محتوا

تقریبا تمام برند ها در ابتدای فعالیت خود برای شناخته شدن، نیاز به تبلیغات پولی دارند. این هزینه ممکن است شامل تبلیغات کلیکی باشد. برخی از افراد برای جذب مخاطب اقدام به پرداخت هزینه برای به دست آوردن مخاطبان فیک می کنند. که متاسفانه پس از مدتی ضربه ی بسیار شدیدی به کسب و کار خود وارد می کنند. اما می توان افرادی را استخدام کرد تا به طور منظم به تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بپردازند.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر ها کسانی هستند که در مدت زمان بسیار طولانی از طریق تولید و انتشار محتوا توانسته اند مخاطبان بسیاری را به خود جذب کنند. گاهی نیاز است تا برای معرفی خود از اینفلوئنسر ها کمک بگیرید. آن ها می توانند با قدرت تاثیر گذاری خود، برند یا کسب و کار شما را به دنبال کنندگان خود معرفی کنند.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

بیشتر بخوانید:

اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer Marketing ) چیست؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی با هدف تبلیغات می تواند هم به صورت رایگان انجام شود و هم گاهی هزینه ای به دنبال داشته باشد. اما به جرات می توان گفت که یکی از موثر ترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال، بازاریابی شبکه های اجتماعی است.

بازاریابی ایمیلی چیست؟

یکی دیگر از ابزارهای بازاریابی دیجیتال که برای انتشار محتوا بسیار موثر است، ایمیل مارکتینگ می باشد.  ایمیل مارکتینگ می تواند اعتماد مخاطبان را به خود جلب کند. در بسیاری از موارد استفاده از ایمیل مارکتینگ باعث افزایش بازدید از وب سایت و در نتیجه افزایش ترافیک خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

آموزش ارسال ایمیل تبلیغاتی

نتیجه گیری

تولید و انتشار محتوا می تواند یک ابزار رایگان و یا کم هزینه باشد. محتوا می تواند به شما کمک کند تا به سادگی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. و فراموش نکنید که محتوا همیشه پادشاه است.