برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

تبلیغات را از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دهید!

تبلیغات یکی از چیزی­ هایی است که از گذشته تا به امروز برای تمام کسب و کارها از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. اما شیوه ی آن به مرور زمان همراه با شکل گیری کسب و کارهای جدید تغییر کرده است. همانطور که می دانید این روزها تمام کسب و کارها به فضای مجازی و اینترنت وابسته هستند، همچنین بسیاری از کسب و کارها نیز تمام فعالیت های خود را بر بستر اینترنت انجام می­ دهد. از طرفی زندگی تمام افراد دنیا به تکنولوژی و اینترنت وابسته شده است. به همین دلیل تبلیغات شکل جدید به خود گرفته اند و تاثیرات خود را چندین برابر کرده اند. با بازاریز همراه باشید، در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه تبلیغات را از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دهید!

در گذشته ابزارها و کانال های تبلیغاتی بسیار محدود بودند. حتما به خاطر دارید که اصلی ترین ابزار تبلیغات تلویزیون بود و بسیاری از کسب و کارها و تولید کنندگان برای تبلیغات از تلویزیون استفاده می کردند. در کنار آن ممکن بود برخی از افراد برای تبلیغات خود از کاتالوگ و بروشور استفاده می کردند.

اما نکته جالبی که وجود دارد این است که ابزارها و کانال های تبلیغاتی که در گذشته از آن ها استفاده می شد، همچنان موثر هستند و به هیچ وجه منسوخ نشدند. تنها با گذشت زمان ابزارها و شیوه های جدید بازاریابی و تبلیغات به وجود آمد.

تبلیغات را از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دهید!

تبلیغات را از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دهید!

اگر می خواهید یک برنامه موفق برای تبلیغات خود داشته باشید بهتر است تا شیوه ی تبلیغات را از مقدماتی تا پیشرفته بیاموزید.

برنامه تبلیغات به صورت مقدماتی

برنامه تبلیغات به صورت مقدماتی درواقع همان ابزارهایی هستند که در گذشته از آن ها برای معرفی کالا و خدمات استفاده می شد. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، تلویزیون، کاتالوگ و بروشور از جمله ابزارهای مقدماتی برای تبلیغات هستند.

شاید ساده ترین راه برای شروع تبلیغات این باشد که فعالیت های خود را در ابتدا به صورت مقدماتی آغاز کنید. البته تبلیغات تلویزیونی به دلیل داشتن هزینه های بسیار بالا، شاید برای کسب و کارهای نوپا و استارتاپ مناسب نباشد. اما معرفی کسب و کار با کمک کاتالوگ و بروشور می تواند یک راهکار کم هزینه و موثر باشد.

برنامه تبلیغات به صورت پیشرفته

این روزها تبلیغات شکل جدید به خود گرفته است. درواقع ابزارهای دیجیتال شکل تبلیغات را تغییر داده اند و تبلیغات دیجیتال و یا همان دیجیتال مارکتینگ (digital marketing) به وجود آمده است. دیجیتال مارکتینگ مزیت های بسیار زیادی دارد که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

  • ابزارهای متنوع

یکی از مزیت های دیجیتال مارکتینگ این است که ابزارهای بسیار متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد. و شما با توجه به اهداف و کسب و کار خود می توانید کانال و ابزارهای مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

  • هزینه کم

دیجیتال مارکتینگ این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با هزینه بسیار کم، و یا حتی گاهی کاملا رایگان تبلیغات خود را انجام دهید.

  • تبلیغات به صورت گسترده

تبلیغات دیجیتال یک مزیت بسیار بزرگ دارد، و آن این است که به شما کمک می کند تا بتوانید تبلیغات خود را به صورت گسترده انجام دهید. تبلیغات گسترده بدین معنا است که شما می توانید کسب کار خود را بدون در نظر داشتن محدودیت های جغرافیایی  و زمانی تبلیغ کنید.

تبلیغات را از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دهید!

بیشتر بخوانید:

دسته بندی محصولات در فروشگاه اینترنتی چه تاثیری بر فروش دارد؟

برای موفقیت در تبلیغات باید از تمام ابزارهای تبلیغاتی استفاده کنید.

اگر به دنبال راهکاری برای معرفی و موفقیت کسب و کار خود هستید، نیاز است پس از تعیین استراتژی بازاریابی، از تمام ابزارها و کانال های تبلیغاتی مقدماتی و پیشرفته استفاده کنید. در زمان آغاز تبلیغات نیاز است تا گروه سنی مخاطبان خود را شناسایی کنید.

به عنوان مثال اگر یکی از مخاطبان شما دارای سنین بالا هستند، می توانید برای تبلیغات خدمات و محصولات خود از شیوه مقدماتی استفاده کنید. همچنین برای گروه های سنی پایین بهتر است تا تبلیغات پیشرفته و ابزارهای دیجیتال استفاده کنید.

به طور کلی تبلیغاتی از مقدماتی تا پیشرفته کمک می کند تا شما بتوانید تبلیغات خود را به صورت کامل و گسترده انجام دهید. درواقع در این صورت است که شما می توانید به اهداف خود در زمینه معرفی کسب و کار خود دست پیدا کنید و در نهایت فروش خود را افزایش دهید.