برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) چیست؟

بازاریابی موتورهای جستجو در واقع تبلیغات پولی می باشد که به ارتقا رتبه ی وب سایت ها در موتورهای جستجو کمک می کند. وب سایت هایی که در بالای نتایج جستجو قرار می گیرند، معمولا حاصل یک استراتژی موفق سئو هستند که بازاریابی پولی بخشی از آن است.

با بازاریز همراه باشید.

 بازاریابی موتورهای جستجو چیست؟

بازاریابی موتورهای جستجو یک روش موثر برای انواع کسب و کار است که به صورت آنلاین نیز فعالیت می کنند. در تبلیغات پولی هنگامی که کاربران بر روی کلمات کلیدی شما کلیک کنند، مبلغی از حساب شما کسر می شود.PPC (pay per click) به معنای پرداخت به ازای هر کلیک می باشد. تفاوت بازاریابی موتورهای جستجو با تبلیغات آفلاین این است که، در تبلیغات آفلاین شما هزینه ای را برای تبلیغات پرداخت می کنید. اما تضمینی برای دیده شدن و گرفتن بازخورد وجود ندارد. اما در بازاریابی موتورهای جستجو، هر زمان که بازدید کننده به سمت وب سایت شما جذب شود، مبلغی از حساب شما کسر خواهد شد. SEM می تواند به هدفمند شدن فعالیت های بازاریابی شما کمک کند. با توجه به آمارهای ارائه شده، هزینه ی بازاریابی موتورهای جستجو بسیار کمتر از بازاریابی و تبلیغات آفلاین است.

 بازاریابی موتورهای جستجو چیست؟

بازاریابی از طریق موتورهای (SEM) جستجو چگونه عمل می کند؟

شیوه ی اجرای بازاریابی موتورهای جستجو، بر اساس سیستم مزایده می باشد. برای برنده شدن در این مزایده به دو فاکتور نیاز است. حداکثر قیمت و مرتبط بودن تبلیغات با نتایج جستجو شده توسط کاربران دو فاکتور تاثیرگذار در عملکرد بازاریابی موتورهای جستجو می باشد.

کاربران برای قرار گرفتن در رتبه های بالای موتورهای جستجو باید با یکدیگر رقابت داشته باشند. کاربران در صورتی می توانند موفق شوند که فاکتورهای مورد نیاز را به بهترین شکل ارائه دهند.

۴راهکار بهبود بازاریابی از طریق موتورهای جستجو

هدف اصلی یک تیم دیجیتال مارکتینگ قرار گرفتن در جایگاه نخست نتایج جستجو است. برای رسیدن به این هدف باید درک درستی از SEM و SEO داشت. در تبلیغات کلیکی این امکان وجود دارد که با مقدار پولی که از حساب شما کسر می شود، به اثر بخش بودن فعالیت های بازاریابی خود پی ببرید.

برای بهینه کردن تکنیک های بازاریابی از طریق موتورهای جستجو راهکارهای زیر را در نظر بگیرید:

  • ارزیابی کلمات کلیدی یا کلید واژه های با کیفیت

اگر که می خواهید فعالیت های تبلیغاتی خود را به صورت آنلاین آغاز کنید، نیاز تا لیستی از کلمات کلیدی با کیفیت را تهیه کنید. ابزارهای بسیاری وجود دارند که به شما در تحلیل کلید واژه ها کمک می کنند. اما چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که نیاز های کاربران را شناسایی کنید. شناسایی نیاز کاربران به شما کمک می کند تا بتوانید به کلید واژه های با کیفیت دست پیدا کنید.

  • منحصر به فرد بودن تبلیغات گوگل

به طور معمول مطالبی که موتورهای جستجو به شما ارائه می دهند، بسیار به هم شبیه هستند. نیاز تا برای اینکه محتوای شما در میان سایر محتوا دیده شود، منحصر به فرد باشد. برای مثال داشتن یک تیتر جذاب در تبلیغات گوگل.

بیشتر بخوانید:

سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) چیست؟

  • ساختار سلسله مراتبی کلید واژه ها

سرویس های ارائه دهنده ی خدمات SEM مانند گوگل ادوردز به شما این امکان را می دهد تا بتوانید کلید واژه ها را دسته بندی و گروهبندی کنید. هرچه این ساختار را بهتر ارائه دهید بازخوردی که از طریق کلیک دریافت می کنید، بهتر خواهد شد.

  • صفحات فرود

صفحه ی فرود یک صفحه ی مستقل از صفحه ی اصلی وب سایت است. بازاریابان معمولا با اقداماتی که انجام می دهد، مشتریان بالقوه را به سمت صفحه مورد نظر هدایت می کنند. در واقع در این اقدام کاربران به صفحه اصلی وب سایت وارد نمی شوند. معمولان این صفحات شامل: ثبت نام، عضویت و یا خرید محصول می باشد.

4راهکار بهبود بازاریابی از طریق موتورهای جستجو

توصیه آخر

با توجه به اینکه استفاده از تبلیغات پولی در ایران با مشکلات بسیاری رو به رو است، بهتر است تا در کنار فعالیت های بازاریابی موتورهای جستجو، بر روی سئو وب سایت نیز کار شود.