برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

بازاریابی محتوا چگونه می تواند برای تجارت من سودمند باشد؟

بازاریابی محتوایی هنوز هم برای بسیاری از کسب و کارها و سازمان ها یک شیوه ی بازاریابی ناشناخته است. در واقع اهمیت و تاثیر آن بر موفقیت کسب و کار نادیده گرفته می شود. در ادامه به شما خواهیم گفت بازاریابی محتوا چگونه می تواند برای تجارت من سودمند باشد؟

با بازاریز همراه باشید.

بازاریابی محتوا چیست؟

شاید اگر اهل فعالیت در فضای مجازی باشید، حتما با این جمله که محتوا پادشاه است رو به رو شده اید. باید این نکته را بدانید که بازاریابی محتوایی (content marketing) کمی با سایر روش های بازاریابی متفاوت است. گاهی ممکن است بازاریابی از طریق فعالیت های مربوط به بهبود وضعیت سئوی وب سایت انجام شود. و یا گاهی ممکن است فعالیت در شبکه های اجتماعی باشد. اما در نهایت تمام این فعالیت های بازاریابی، با تولید محتوا انجام خواهند شد. بازاریابی محتوا در واقع شیوه ای از بازاریابی است که باعث جذب مخاطب و مشتری از طریق محتوای با ارزش و سودمند می شود.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا چگونه می تواند برای تجارت من سودمند باشد؟

همانطور که گفتیم هنوز بازاریابی محتوا برای بسیاری از شرکت ها یا سازمان ها یک فعالیت ناشناخته است. و  منابعی را به بازاریابی محتوا اختصاص نداده اند. این اتفاق به این دلیل است که درک درستی از مزایای بازاریابی محتوا ندارند. بازاریابی محتوا  کمک می کند تا شما بتوانید از طریق تولید و انتشار محتوا برند تجاریتان را مطرح و به مخاطبان خاص خود معرفی کنید، اما متاسفانه با تاثیرات چشمگیری که بازاریابی محتوایی در معرفی برند دارد، اما جدی گرفته نمی شود.

همین عدم درک تاثیرات بازاریابی محتوا، باعث می شود تا کسب و کارها در فعالیت های بازاریابی خود موفق نشوند.

نتایج ناملموس بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یک پروسه زمانبر است. و البته زمان مشخصی برای دریافت نتایج وجود ندارد. گاهی در حالی که تمام اقدامات مربوط به بازاریابی محتوا بر اساس استراتژی از پیش تعیین شده انجام می شود، اما نتایج به صورت دلخواه اتفاق نمی­­افتد. اما گاهی ممکن بازاریابی محتوا بر اساس هیچ استراتژی انجام نشود، اما نتایج کاملا مطلوب باشد. به همین دلیل در بازاریابی محتوا نتایج کاملا نامشخص و ناملموس هستند.

مزیت های بازاریابی محتوا چه چیز است؟

بازاریابی محتوا دارای دو مزیت مهم است:

  • بهبود وضعیت سئو

محتوایی که در بازاریابی محتوا تولید می شود، محتوایی است که هم برای مخاطبان و هم موتورهای جستجو دارای ارزش و اهمیت است. به همین دلیل باعث می شود تا محتوا در نتایج جستجو به رتبه بالایی دست پیدا کنند، همچنین با افزایش بازدید از وب سایت ترافیک آن افزایش پیدا می کند. در نتیجه وضعیت سئو بهبود پیدا خواهد کرد.

  • تبدیل کاربران به مشتری

کاربران از طریق نتایج جستجوی خود در گوگل وارد وب سایت شما می شوند. در بسیاری از موارد دیده می شود که مخاطبان پس از رسیدن به نتایج مورد نظر، می توانند تبدیل به دنبال کنندگان و مشتریان شما شوند.

مزیت های بازاریابی محتوا چه چیز است؟

چگونه محتوا را انتشار دهیم؟

در بازاریابی محتوا راه های بسیار زیادی برای انتشار محتوا وجود دارد. که شامل موارد زیر است:

  • انتشار محتوا به صورت مقاله در بخش بلاگ وب سایت
  • انتشار محتوا در شبکه و رسانه های اجتماعی
  • ارسال ایمیل

البته به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به نوع محتوایی که تولید کرده اید، باید کانال مناسب را برای انتشار محتوا پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

بازاریابی محتوا، عضو جدایی ناپذیر کسب و کارهای نوین

جمع بندی

بازاریابی محتوا یکی از موثرترین و کم هزینه ترین روش های بازاریابی نوین است. که به شما کمک می کند تا بتوانید مخاطبان را از طریق محتوای با ارزش به سمت خود جذب کنید. محتوا یک ابزار است برای برقراری ارتباط با مخاطبان در هر نقطه از دنیا، که می تواند در نهایت منجر به موفقیت و افزایش فروش شما شود.