برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

زندگی دیجیتالی خود را با IFTTT مدیریت کنید

بازاریابی و فروش مهم ترین کار در عرصه تجارت است و با توجه به نفوذ افراد در شبکه های اجتماعی نقش زمان و اتلاف وقت نکردن در تبلیغات بسیار اهمیت دارد. همیشه بازاریابان بدنبال راه حلهایی برای زمانبندی محتوا برای ارسال در شبکه های اجتماعی هستند.

معمولا برای یک بازاریاب یکی از راه‌های صرفه‌جویی زمان همگام سازی ارسال پست در شبکه‌های اجتماعی مختلف است. با بازاریز همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم کار شما را آسان کنیم که بتوانید سریع در شبکه های اجتماعی پست ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی

حالا این کار چگونه و به چه صورت باید انجام بگیرد؟

باید بگوییم که هر شبکه اجتماعی لحن مخصوص به خود را می‌خواهد و پرسوناهای خاص خود را دارد. از همین رو امکان ارسال یک مطلب بطور یکسان در تمام شبکه ‌ها وجود ندارد. ما در این مقاله به بررسی ارسال زمانبندی شده محتوا به شبکه های اجتماعی می پردازیم.

ارسال خودکار پست‌ های تلگرام به توییتر

با توجه به نیاز افراد امروزه ابزار های متفاوتی وجود دارد که مناسب زمان هایی می باشد که فرد در صورت حضور نداشتن و بخاطر کمبود وقت یا نبود بودجه استخدام نیروی جدید، می تواند محتوای خود را در سریع ترین زمان ارسال کند.

یکی از این ابزار ها ایفت (IFTTT) نام دارد. ایفت ابزاری است که این ابزار کمک می کند تا پست های تلگرام به صورت خودکار و در زمان مشخص توییت شود. زیرا این ابزار قابلیت خودکار سازی بینهایت کار مختلف را دارد. .

ارسال همزمان پست در شبکه های اجتماعی

مرحله اول : ثبت نام و تنظیم ایفت

ارسال خودکار پست‌ های تلگرام به توییتر به این صورت انجام می شود که ابتدا به ایفت IFTTT می روید و ثبت نام می کنید. بعد از وارد شدن به اکانت برای رفتن به منو باید در گوشه سمت راست و بالای تصویر، روی نام کاربری خود بزنید و در منوی باز شده New Applet را انتخاب نمایید.

سپس در صفحه باز شده شما بر روی This کلیک کنید و در سرچ کلمه telegram را سرچ، و وارد صفحه جدید شوید. با توجه به این که باید تلگرامتان را به ایفت متصل کنید. برای این کار بعد از کلیک روی دکمه Connect، پنجره جدیدی شما را به بات ایفت راهنمایی می کند.

بیشتر بخوانید: چطور بفهمیم یک پاندای بزرگ روی سایت ما نشسته است؛ بررسی الگوریتم پاندای گوگل

در بات ایفت Connect را فشار دهید، و روی دکمه شیشه‌ای Authorize IFTTT بفشارید. در انتها شما دو لینک مشاهده می‌کنید. روی لینک Connect_Channel/  کلیک کنید و سپس Start را بفشارید. در پاسخ، تگ کانال خود را مانند elionmarketing@ نوشته و سپس ارسال را کلیک نمایید.

اما در ادامه شما گزینه کانکت را در همان صفحه که ساخته بودید میزنید سپس از قسمت بالا سمت چپ صفحه Back ، یک بار دیگر در سرچ باکس telegram را سرچ و لوگویش را انتخاب می کنید. سپس در صفحه باز

«New post in your channel» را انتخاب می کنید و روی Create Trigger کلیک کنید تا به صفحه بعد منتقل شوید. تا اینجای کار بخش اول دستور را کامل کرده‌اید.

زمانبندی محتوا

مرحله دوم زمانبندی محتوا

برای تکمیل بخش دوم، این بار باید روی That کلیک کنید. برای مرحله دوم باز هم در سرچ twitter را سرچ و در گام بعد Post a tweet را انتخاب و در صفحه جدید، زیر عنوان  Tweet text، متنی که باید با ارسال هر پست در کانال تلگرام، توییت شود را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید از منوی Add ingredient گزینه‌های مناسب را انتخاب کنید؛ مثلا Url پست تلگرامی را هم ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: مورد از بهترین ابزارهای اتوماتیک سازی مارکتینگ ۲۰۱۹

با توجه به گستردگی شبکه های اجتماعی و ضریب نفوذ و اثرگذاری شبکه های اجتماعی در زندگی انسان امروزه هر تولید کننده کالا یا خدمات برای ترغیب مخاطبان به سمت خود فعالیت ها و تبلیغات بسیار جالبی را در شبکه های راه اندازی می کند تا بتواند مخاطبان خاص خود را جلب کند.

از آن جایی که اکثر افراد امروزه ساعت های زیادی را صرف نت گردی می کنند از این رو افراد از طریق این شبکه های اجتماعی با برندها و محصولات و خدمات جدیدی آشنا می شوند.

طبق تحقیقات انجام شده پست های شبکه های اجتماعی تا ۷۸ درصد روی خرید افراد می تواند تاثیرگذار باشد به همین دلیل نیز امروزه نقش تبلیغات در دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی بیش از بیش اهمیت یافته است.