برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

آیا فعالیت در شبکه های اجتماعی باعث افزایش ترافیک وب سایت می شود؟

یکی از عوامل تاثیرگذار بر موفقیت کسب و کارهای اینترنتی، افزایش ترافیک وب سایت است. اما ممکن است بسیاری از افراد ندانند از چه طریق می توان ترافیک وب سایت را افزایش داد. برخی از کسب و کارهای اینترنتی تلاش می کنند تا با استفاده از ترفندهای سئو، بازید و ترافیک وب سایت را بالا ببرند. اما یکی دیگر از راهکارهایی که می تواند منجر به افزایش ترافیک وب سایت شود، عضویت و فعالیت در شبکه های اجتماعی است. با بازاریز همراه باشید، در این مقاله به شما خواهیم گفت که آیا فعالیت در شبکه های اجتماعی (social media) باعث افزایش ترافیک وب سایت می شود؟

همانطور که می دانید بسیاری از ترفندهای مرتبط با سئو کمک می کند تا وب سایت های مختلف بتوانند از طریق موتورهای جستجو مخاطبان و خریداران را به سمت خود جذب کنند. در نتیجه بازدید از وب سایت افزایش پیدا می کند.

آیا فعالیت در شبکه های اجتماعی باعث افزایش ترافیک وب سایت می شود؟

آیا فعالیت در شبکه های اجتماعی باعث افزایش ترافیک وب سایت می شود؟

یکی دیگر از عواملی که می تواند منجر به افزایش ترافیک وب سایت شود، عضویت و فعالیت در شبکه های اجتماعی است. البته نیاز است برای اینکه بتوانید به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کنید، به عوامل مختلفی توجه داشته باشید که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

  • یافتن شبکه های اجتماعی مرتبط با حیطه فعالیت

همانطور که اشاره کردیم فعالیت در شبکه های اجتماعی می تواند منجر به افزایش بازدید از وب سایت شود. اما بهتر است که فعالیت های مجازی شما در شبکه هایی باشد که بیشترین ارتباط را با نوع کسب و کار شما دارد. به عنوان مثال کسب و کارهای B2B بهتر است در شبکه های اجتماعی تخصصی تر مانند لینکدین فعالیت داشته باشند. همچنین کسب و کارهای B2C می توانند در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک فعالیت داشته باشند. درواقع هدف از یافتن شبکه های اجتماعی مرتبط با کسب و کار این است که با مخاطبان هدف در ارتباط باشیم، یعنی همان افرادی که تمایل دارند تا از سایت ما بازدید داشته باشند.

  • ساخت یک پروفایل حرفه ای

تمام شبکه های اجتماعی این امکان را برای شما فراهم می کنند تا بتوانند صاحب یک صفحه شخصی شوید و در آن به معرفی خود و یا کسب وکارتان بپردازید. توجه داشته باشید که اگر قصد دارید تا صفحه ای برای کسب و کار خود راه اندازی کنید، نیاز است تا اطلاعات کامل و جامعی از تخصص و فعالیت های خود در اختیار مخاطبان قرار دهید به طوریکه مخاطبان پس از ورود به صفحه شخصی شما علاقه مند به بازدید از وب سایت شما شوند. درواقع یکی از مواردی که می تواند به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک کند، قرار دادن لینک وب سایت در پروفایل و یا بیو شما در شبکه های اجتماعی است.

آیا فعالیت در شبکه های اجتماعی باعث افزایش ترافیک وب سایت می شود؟

  • تولید و انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی

توجه داشته باشید، همانطور که تولید محتوا در وب سایت می تواند منجر به افزایش فروش و یا افزایش بازدید وب سایت شود، تولید محتوا نیز در شبکه های اجتماعی نیز می تواند ترافیک سایت و فروش را افزایش دهد. به عنوان مثال شما می توانید بخشی از محتوای منتشر شده بر روی وب سایت را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید. و در ادامه از کاربران بخواهید که برای دیدن محتوای کامل بر روی لینک سایت شما کلیک کنند و وارد صفحه مورد نظر شوند. دقت داشته باشید که این مورد می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی ترافیک وب سایت داشته باشد. در نتیجه سئوی وب سایت نیز تقویت خواهد شد.

  • برنامه ریزی دقیق برای فعالیت در شبکه های اجتماعی

برای اینکه بتوانید به نتایج بهتری از فعالیت در شبکه های اجتماعی دست پیدا کنید، نیاز است تا یک برنامه زمانبندی برای فعالیت های خود تهیه کنید و بر طبق آن به فعالیت و انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی بپردازید. به این نکته دقت داشته باشید که برای شبکه های اجتماعی نیز مانند گوگل مهم است که شما به طور منظم به فعالیت های خود ادامه دهید که این مورد می تواند منجر به افزایش دنبال کنندگان شما شود.

جمع بندی

این روزها شبکه های اجتماعی بستر بسیار مناسبی برای انجام تبلیغات دیجیتال فراهم کرده اند، به طوریکه می توان با کمک آن ها علاوه بر معرفی کسب و کارهای مختلف، فروش را نیز افزایش داد.