برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه در دوران قرنطینه دورکاری انجام دهیم؟

همانطور که می دانید، دورکاری تبدیل به یکی از شیوه های انجام فعالیت های کاری شده است. دورکاری این به معنا است که کارهای محول شده به برخی از افراد از هر جای دیگری به جز محل کار انجام می شود. یکی از مزیت های انجام دورکاری، ادامه فعالیت در هنگام بروز بحران است، که حضور افراد را در محل کار محدود می کند. یکی از بحران هایی که باعث افزایش دورکاری (remote work) در میان کارمندان و پرسنل ادارات شد، شیوع بیماری کرونا است. که به دلیل محدودیت رفت و آمد و شکل گیری قرنطینه حضور افراد را در محل کار محدود کرده است. قصد داریم در این مقاله به شما بگوییم چگونه در دوران قرنطینه دورکاری انجام دهیم؟

با بازاریز همراه باشید.

دورکاری چیست؟

دورکاری چیست؟ و چه مزیت هایی دارد؟

همانطور که در بالا گفته شد، دورکاری شیوه ای از انجام فعالیت های کاری است که افراد بدون حضور در محل کار اقدام به انجام آن می کنند.

مزیت های دورکاری شامل موارد زیر است:

  • کاهش رفت وآمد و حضور در محل کار

شکل گیری دورکاری باعث شد تا بسیاری از افراد بتوانند بدون حضور در محل کار فعالیت های خود را انجام دهند. همچنین کار کردن به صورت ریموت بسیاری محدودیت های جغرافیایی را حذف کرد. به گونه ای که بسیاری از افراد می توانند از راه دور با شرکت هایی که در سایر شهرها و یا حتی کشورهای دیگر هستند، همکاری داشته باشند.

  • مدیریت زمان

هنگامی که شما تصمیم به انجام دورکاری می گیرد، این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید زمان را به شیوه ی خودتان مدیریت کنید. در واقع فعالیت های کاری خود را می توانید متناسب با برنامه هایی که در زندگی شخصی خود دارید، هماهنگ کنید.

چگونه در دوران قرنطینه دورکاری انجام دهیم؟

 

شاید بتوان گفت کار کردن به صورت ریوموت و از راه دور نیز مانند بسیاری از فعالیت ها نیاز به آموزش و تمرین دارد. و ممکن است در زمانی که شما مجبور به انجام فعالیت از راه دور شده باشید، کمی برایتان سخت دشوار باشد. به عنوان مثال در همین ایام که بسیاری از ما در قرنطینه به سر می بریم، مجبور به انجام دورکاری شده باشیم، بدون آنکه تجربه دورکاری داشته باشیم.

دورکاری چیست؟

دورکاری نیازمند شرایط زیر است:

  • فعالیت های کاری باید به شکلی باشند که بتوان آن ها از راه دور انجام داد. به عنوان مثال کارخانه های تولیدی هیچگاه نمی توانند از کارمندان خود بخواهند تا کار را از راه دور انجام دهند.
  • بستری برای انجام دورکاری باید فراهم باشد. کارمندان برای انجام فعالیت های کاری خود به سیستم کامپیوتری و شبکه اینترنت نیاز دارند.
  • آشنا بودن با نرم افزارهایی که به انجام دورکاری کمک می کنند. برنامه ای مانند اسکایپ که امکان برقراری تماس تصویری و تشکیل جلسات را برای کارمندان از راه دور فراهم می کند. همچنین نرم افزارهای مدیریت پروژه که بتوانند هماهنگی لازم را میان کارمندان برقرار کنند.
  • نوشتن برنامه و لیست فعالیت های روزانه یکی از مهم ترین شرایط انجام دورکاری است. شما باید بتوانید کارهای خود را بر اساس اولویت و نیاز انجام دهید.
  • داشتن فضایی که تمرکز شما را برای انجام فعالیت های کاریتان افزایش دهد. دقت داشته باشید، فضایی که شما در خانه برای انجام فعالیت های کاری خود در نظر می گیرید، باید به دور عوامل حواس پرت کن باشد، و همچنین آرامش شما را در زمان انجام کار فراهم کند.

بیشتر بخوانید:

بازاریابی محتوا چگونه می تواند برای تجارت من سودمند باشد؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی انجام کار از راه دور بسیار ساده شده است. انجام دورکاری باعث کاهش بسیاری از هزینه ها نیز شده است. به عنوان مثال هزینه رفت و آمد برای کارمندان.

به شما توصیه می کنیم در این ایام که بسیاری از ما در خانه حضور داریم، بسترهای دورکاری را برای خود فراهم کنید، تا در آینده و در شرایط مشابه بتوانید به سادگی فعالیت های کاری خود را ادامه دهید.