برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

نکاتی درمورد بیو اینستاگرام!

امروزه فعالیت در شبکه های اجتماعی بسیار فراگیر شده است. این فعالیت ها ممکن است شامل تفریح و سرگرمی و یا فعالیت های تجاری و تبلیغات باشد.

یکی از شبکه های اجتماعی که بسیار مطرح می باشد، اینستاگرام است؛ که با استفاده صحیح و مدیریت شده از آن می توان بستری مناسبی برای معرفی یک کسب و کار و یا تبلیغات فراهم کرد.

با بازاریز همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم با شما بیشتر با اینستاگرام و قابلیت های این شبکه اجتماعی پر طرفدار صحبت کنیم.

بخش بیو ( Bio) از مهمترین بخش هایی است بسیار موثر بر معرفی زمینه فعالیت و جذب مخاطب است.

بیو اینستاگرام چیست؟

در واقع بیو جایی است که امکان معرفی را فراهم می کند. (چه برای فراد و چه برای یک کسب و کار)

بیو مخفف بیوگرافی است که به شرح مختصری از خودتان یا زمینه فعالیت می پردازد. شما با استفاده از بیو می توانید خود را به صورت مختصر به مخاطبان خود معرفی کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی

انتخاب متن برای بیو، از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. چرا که شما فرصت دارید که تنها در متنی کوتاه به معرفی خود بپردازید.

آنچه که شما در بخش بیو ایسنتاگرام می نویسید، بسته به نوع صفحه کاربری شما متفاوت است. شما در یک صفحه شخصی به معرفی خود و یا رشته تحصیلی خود می پردازید، اما در یک صفحه کاری و تجاری، به معرفی فعالیت ها و فرهنگ یک سازمان خواهید پرداخت.

بیو اینستاگرام برای کسب و کار شما باید چه اهدافی را دنبال کند؟

باید برای بخش بیو یک صفحه تجاری در اینستاگرام به موارد زیر توجه کرد:

 1. فعالیت های شما به مخاطبان معرفی شود.
 2. نحوه ی برقرای ارتباط با شما (شامل درج شماره تلفن، آدرس ایمیل و…)

چند ترفند برای داشتن یک بیو حرفه ای

 1. حتما شما هم در هنگام نوشتن بیو با این مشکل مواجه شده اید که نمی توان از دکمه Enter استفاده کرد. برای رفع این مشکل ابتدا متن را در جایی دیگر مانند واتس اپ و یا تلگرام تایپ کنید و سپس متن را کپی و در بخش بیو قرار دهید.
 2. سعی کنید در میان هر خط از بیو فاصله ای قرار بگیرد و قبل از شروع هر خط فاصله ای را قرار دهید تا متن به صورت دلخواه شما نمایش داده شود.
 3. شما در بخش بیو می توانید از ایموجی های مرتبط با متن بیو استفاده کنید.
 4. شما به راحتی آدرس وب سایت، و یا شبکه های اجتماعی خود را به بخش بیو اضافه کنید. متاسفانه اینستاگرام تنها اجازه ی  قرار دادن یک لینک در بیو را به شما می دهد. برای رفع این مشکل شما می توانید به سایت Linktree مراجعه کنید. در این وب سایت شما می توانید لینک ها را به حساب کاربری خود اضافه کنید. پس از اضافه کردن لینک ها می توانید آن ها را کپی کنید و در بخش وب سایت  پروفایل اینستاگرام خود قرار دهید.
بیو اینستاگرام

چند نکته مهم در نوشتن بیو برای افزایش فالوور

 1. برای داشتن بیو جذاب به نام انتخابی توجه کنید.
 2. تصویری مناسب برای پروفایل خود انتخاب کنید.
 3. برای جذب مخاطبان، در بیو حتما به زمینه فعالیت خود اشاره کنید.
 4. از کلمات کلیدی و هشتگ استفاده کنید.
 5. به جذابیت متن بیو توجه کنید.

بیو اینستاگرام برای یک صفحه شخصی

در صفحه شخصی شما کاملا آزاد هستید تا بیو را به شکل دلخواه خود بنویسید. بیو در صفحات شخصی ممکن است یک متن، یک شعر و یا معرفی کوتاه باشد. اما باز هم باید توجه کرد که بیو، هدف شما را دنبال کند.

حتما به این نکته توجه کنید که تعدادکارکتر های که شما در بخش بیو اینستاگرام می توانید استفاده کنید محدود است. تعداد کارکتر ها به چیزی حدود ۱۶۰ کلمه محدود شده است. پس شما باید بتوانید با توجه به این محدودیت، خود و یا کسب و کار خود را با همین تعداد کلمه به خوبی برای مخاطبان و بازدید کنندگان معرفی کنید.