برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

مهارت های مورد نیاز برای شروع دیجیتال مارکتینگ

در ابتدا لازم است به توضیح مختصری در مورد دیجیتال مارکتینگ بپردازیم.

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing)شامل انواع ابزار دیجیتال برای تبلیغ یک محصول و یا کسب وکار می باشد. دیجیتال مارکتینگ در مقایسه با بازاریابی سنتی توانسته است با هزینه ای بسیارپایین تر به معرفی انواع کسب و کار و خدمات کمک کند.

امروزه حیات بسیاری از کسب و کار ها به دیجیتال مارکتینگ وابسته شده است. دیجیتال مارکتینگ می تواند، خدمات و یا محصولات شما را بدون محدودیت زمانی و جغرافیایی به دنیا معرفی کند.

بیشتر بخوانید: آموزش بازاریابی دیجیتال

شروع دیجیتال مارکتینگ شامل چهار مهارت اصلی است:

  1. تجزیه و تحلیل

در آغاز فعالیت شما باید به تجزیه و تحلیل زمینه ی فعالیت خود بپردازید. اینکه چه خدمات و یا محصولی را ارائه می دهید و مخاطبان و مشتریان شما چه کسانی هستند.

باید بدانید که از چه طریق می توانید با مخاطبان ارتباط برقرار کنید.

مخاطبان شما بیشتر از چه گروه سنی می باشند.

و بسیاری موارد دیگر که می تواند با توجه به زمینه فعالیت شما در نظر گرفته شود.

در بخش تجزیه و تحلیل شما باید مشخص کنید که چه کانال ها و مسیر هایی برای فعالیت شما مناسب هستند. برای مثال چه شبکه های اجتماعی می توانند به شما در معرفی محصولات و یا خدمات کمک کنند.

طراحی وب سایت

توسعه و طراحی وب سایت

اولین گام برای معرفی هر نوع کسب و کار در اینترنت و فضای مجازی، طراحی و راه اندازی وب سایت می باشد. داشتن یک وب سایت علاوه بر معرفی کسب و کار می تواند باعث شود تا مخاطبان به سمت شما جذب شوند. شما باید توجه داشته باشید که محتوای وب سایت به گونه ای باشد که بازدید کنندگان بتوانند پاسخ سوال های خود را به سادگی دریافت کنند.

تصاویری که در وب سایت خود قرار می دهید باید بتواند توجه مشتری را به خود جلب کند.

وب سایت خود به تنهایی می تواند اعتبار شما را افزایش دهد. توصیه می شود که از زمانی که شما اقدام به طراحی و ب سایت می کنید به چند نکته مهم توجه کنید!

یک. انتخاب دامنه مناسب

دو. انتشار محتوای جذاب و با کیفیت در وب سایت

سه. استفاده از تصاویر گویا و با کیفیت

بیشتر بخوانید: تفاوت دیجیتال مارکتینگ و سوشال مدیا

تولید محتوا

در واقع می توان گفت که محتوا خوب می تواند موفقیت شما را تضمین کند. برای تولید محتوا باید اصول تولید محتوای با کیفیت را رعایت کنید. توصیه می شود از کارشناسان تولید محتوای خبره برای تولید محتوا کمک بگیرید.

شما باید بتوانید محتوایی برای وب سایت و شبکه های اجتماعی خود تولید کنید که مخاطبان را به سمت کسب و کار و یا خدمت شما جذب کند.

محتوا می تواند متنی، تصویری و یا ویدئویی باشد.

توجه کنید که کدام یک از انواع محتوا می تواند برای شما مناسب باشد.

تولید محتوا می تواند میزان بازدید از وب سایت شما را افزایش دهد. در نتیجه بایش افزایش رتبه وب سایت در موتور های جستجو خواهد شد.

سئو

سئو و بهینه سازی موتور های جستجو

شما باید سعی کنید وب سایت خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید. در نخستین گام بهتر است محتوایی که در وب سایت خود قرار می دهید، بر اساس اصول سئو باشند. در واقع می توان گفت اگر که شما بتوانید مطالب وب سایت خود را از طریق موتور های جستجو به بازدید کنندگان ارائه دهید، درصد موفقیت خود را بسیار افزایش داده اید.

شما برای بهبود رتبه وب سایت خود در موتورهای جستجو، باید اقدام به تولید محتوای با کیفیت کنید. محتوایی که بتوانید آن را در سایر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و مخاطبان را به سمت وب سایت خود جذب کنید.

در کنار تولید محتوا ما باید از سایر ابزارهای معرفی وب سایت به موتورهای جستجو استفاده کنید.  مانند، گوگل وب مستر و ادوردز