برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

معرفی کتاب ۷ عادت مردمان موثر

کتاب هفت عادت مردمان موثر کتابی است که به شما کمک می کند تا بتوانید در شخصیت خود تغییر ایجاد کنید. این کتاب که با عنوان «the 7 hobits of highly effective people: restoring the    character ethic»  در سال ۱۹۸۹ منتشر شد و توانست به فروش بالایی برسد. کتاب هفت عادت مردمان موثر در دسته کتاب های موفقیت قرار دارد. در ادامه به معرفی کتاب ۷ عادت مردمان موثر خواهیم پرداخت.

با بازاریز همراه باشید.

استفان کاوی نویسنده کتاب هفت عادت مردمان موثر در این کتاب به معرفی ۷ عادت می پردازد که با تقویت عادت های جدید باعث ایجاد تغییر در شخصیت افراد می شود. این کتاب تاکنون به ۳۸ زبان مختلف ترجمه شده است و بیش از پانزده میلیون نسخه از کتاب ۷ عادت مردمان موثر در دنیا به فروش رسیده است. استفان کاوی ادامه ی مطالب گفته شده در این کتاب را، در کتاب دیگری به نام عادت هشتم یا هشتمین عادت آورده است.

مروری بر فصل‌های کتاب هفت عادت مردمان موثر

کتاب هفت عادت مردمان موثر با مقدمه‌ی ای کامل از نویسنده کتاب آغاز می شود. استفان کاوی در مقدمه این کتاب تلاش کرده است مطالب را به بهترین شکل ارائه کند و با بررسی چالش ‌ها و نیاز های افراد جامعه سعی کرده است تا اهدافش را برای خوانندگان به سادگی بیان کند.

کتاب هفت عادت مردمان موثر شامل چهار بخش است که هریک از این بخش دارای زیر بخش هستند. عناوین بخش ‌های اصلی این کتاب شامل موارد زیر است:

  • بخش اول: قانون ‌ها و الگو ها
  • بخش دوم: پیروزی فردی
  • بخش سوم: پیروزی همگانی و هماهنگی
  • بخش چهارم: نوسازی

در بخش پایانی این کتاب استفان کاوی در بخشی به نام «سخن آخر» به سوالات رایجی که از او پرسیده شده است پاسخ می دهد که اکثر این سوالات به اثرگذاری کتاب و عادت ‌هایی که در آن آموزش داده می ‌شود پرداخته است.

همچنین در بخش پیوست کتاب هفت عادت مردمان موثر یک تمرین تحلیل برای خوانندگان این کتاب قرار داده شده است.

معرفی کتاب ۷ عادت مردمان موثر

نظرات درباره‌ی کتاب هفت عادت مردمان موثر

هفت عادت مردمان موثر جزء کتاب های بسیار تاثیر گذاری در میان کتاب های موفقیت است. این کتاب با داشتن مطالب جذاب و تاثیر گذار در زمینه موفقیت توانسته است در سراسر دنیا توجه گروه های مختلفی از افراد را به خود جلب کند. همچنین منتقدان و بسیاری از افراد مشهور درباره‌ی این کتاب نقدهایی را منتشر کرده اند.

در ابتدای این کتاب نظرات برخی از بزرگان نوشته شده است. همچنین تام پیترز نویسنده ‌ی کتاب در جستجوی برتری درباره ‌ی هفت عادت مردمان موثر نظر خود را اینگونه نوشته است: کتاب هفت عادت مردمان موثر، یک کتاب راهنما برای رسیدن به موفقیت نیست، بلکه کمک می کند تا خودمان را بشناسیم و فردی تاثیرگذار برای دیگران باشیم. این کتاب، یک کتاب شگفت انگیز است و می ‌تواند زندگی شما را کاملا دگرگون کند.

جیک گارن، نماینده‌ ی مجلس آمریکایی درباره ی این کتاب اینگونه نظر خود را بیان می کند: باید تمام تلاشمان را بکنیم که تمام افراد در سطح ‌های خدمت عمومی، خواندن کتاب هفت عادت مردمان موثر و استفاده از این کتاب را در خود احساس کنند و خود را مجبور به مطالعه‌ ی آن کند. بر اساس روش‌ های اخلاقی، این روش از اجبار قانون و قانون‌گذاری موثر تر عمل می کند.

درباره استفان ریچاد کاوی، نویسنده‌ی انگیزشی

استفان ریچارد کاوی متولد سال ۱۹۳۲ است. او در دانشگاه هاروارد در رشته مدیریت تحصیل کرده است و مدرک دکترای خود را در رشته ‌ی آموزش ‌های مذهبی از دانشگاه بریگهام یانگ دریافت کرده است. او پس از پایان تحصیلات در همان دانشگاه مشغول به کار شد.

نوسینده کتاب ۷ عادت مردمان موثر توانسته است افتخارات زیادی را دریافت کرده کند که از جمله‌ ی این جوایز می‌ توان به جایزه‌ ی کالج «توماس مور» برای خدمات به بشر، مرد صلح سال ۱۹۹۸، سخنگوی برتر ۱۹۹۹ و کارگزار بین المللی برتر  سال ۱۹۹۴ اشاره کرد. همچنین مجله‌ی تایم، دکتر استفان کاوی را یکی از ۲۵ شهروند آمریکایی موثر معرفی کرده است. متاسفانه استفان کاوی سال ۲۰۱۲ در آمریکا در گذشت.