برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

اهمیت ویدیو مارکتینگ در دیجیتال مارکتینگ

امروزه یکی از روش های مهم در بازار یابی استفاده از ویدیو مارکتینگ است که این موضوع با توجه به تاثیر گذاری بالای آن، مورد توجه بازار یابان و صاحبان کسب ‌و کار قرار گرفته است. از آن جایی که امروزه فرایند رشد ویدیو مارکتینگ بسیار گسترش پیدا کرده است و این باعث شده تا بازار یابان و صاحبان کسب ‌وکار ها به راحتی بتوانند محصولات خود را با هر برندی در مقابل چشم مخاطبان قرار دهند. هر ویدئو برای دیده شدن نیاز به محتوا های بسیار مناسبی دارد تا بتواند این محتوای بصری را به راحتی به بیننده معرفی کند.

با بازاریز همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم که در مورد اهمیت ویدیو مارکتینگ بیشتر صحبت کنیم.

ویدئو مارکتینگ

با توجه به این که امروزه نت در کل کشور به صورت بسیار گسترده وجود دارد از این رو تمامی افرادی که به اینترنت دسترسی دارند، می‌توانند به راحتی ویدئو های تبلیغاتی را تماشا کنند. علاوه بر تماشای ویدئو می توانند تا محتواهای بصری بسیار مناسبی را تولید و منتشر کنند.

توجه داشته باشید که هرچه ویدئوی باکیفیت‌تری تولید شود، محصول مورد نظر تبلیغ شما بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

پس در تعریف کلی ویدئو مارکتینگ باید بگوییم که این روش مناسب ترین و جز اصلی ترین روش‌های بازاریابی است که در آن، ویدئو هایی برای معرفی و بازار یابی یک محصول یا برند و با هدف جذب مخاطب منتشر می‌ شوند.

ویدیو هایی که تولید و منتشر می شوند با توجه به کسب ‌و کارهای مختلف و  بسته به هدف خاصی تهیه می شوند .این ویدئو ها علاوه بر این که جنبه تبلیغاتی دارند، بلکه جنبه آموزشی یا تفریحی نیز دارند که مناسب ‌ترین و قدرتمند ترین روش بازاریابی برای کسانی است که قصد دارند پیام خود را به سرعت و به صورت گسترده منتقل کنند.

با توجه به اهمیت موضوع بهترین راه برای ایجاد حس اعتماد در مخاطب ویدئو مارکتینگ است و با توجه به اهمیت آن در دنیای بازاریابی مدرن، تولید محتوا یک ضرورت بسیار مهم محسوب می‌شود.

ویدیو مارکتینگ

۵ هدف مهم درباره اهمیت ویدیو مارکتینگ

افزایش تعداد کاربران

با استفاده از ویدئو شما می توانید محصولاتان را به صورت واقعی‌تری معرفی نمائید.با استفاده از یک ویدئو مناسب محصول شما دیده تر می شود در واقع، ویدئو مارکتینگ، راوی داستان محصول شما است. بیشتر مردم در انتخاب یک محصول معمولا سراغ محصولاتی می روند که بسیار رسا و داستان وار ارائه شده باشد.

افزایش نرخ تبدیل و افزایش میزان فروش

یکی از مواردی که باعث افزایش میزان فروش شده است ویدئو های تبلیغاتی است. علاوه بر این، اضافه کردن ویدئو در صفحه فرود محصول باعث افزایش ۸۰ درصدی نرخ تبدیلمی شود.با توجه به استقبال بیشتر خریداران از محصولاتی که محتواهای بصری دارند مشخص شد که تماشای یک ویدئو از محصول به آن‌ها کمک می‌کند تا درباره خرید تصمیم‌گیری کنند و خرید را انجام دهند. 

افزایش roi

افزایش ROI 

از آن جایی که علم همواره در حال پیشرفت است وابزار هایی زیادی برای تولید و ویرایش ویدئوها وجود دارد از این رو می‌توان با استفاده از آن‌ها و با صرف هزینه کمتر، ویدئوهای خوبی  را تهیه و تولید کرد. در صورتی که بتوانید ویدئوهای تاثیرگذار با هزینه کمتری را تولید کنید، شما می توانید تا نرخ بازگشت سرمایه بیشتری بدست ‌آورید.

کسب اعتماد با ویدئو مارکتینگ

معمولا بیشتر کاربران به دنبال سایت هایی هستند که بتوانند به آن اعتماد کنند. در واقع اصلی ترین ایده در بازاریابی، جلب اعتماد مخاطبان و برقراری ارتباط طولانی‌ مدت با مخاطب و افزایش فروش است از این رو ویدئو بهترین محتوای ممکن برای درگیر کردن مخاطبان و جلب اعتماد آن‌ها است.

با ویدئو مارکتینگ می توانید منحصر بفرد باشید

نکته قابل توجهی که در افزایش میزان فروش نقش دارد تولید و انتشار ویدئوهای باکیفیت است از این رو تولید یک ویدئو مارکتینگ خوب می‌تواند شما را به دنیا معرفی کند و فروش شما را تضمین کند، در نظر داشته باشید  که ویدئوهایی که تولید می‌کنید، نماینده‌ای از برند شما هستند؛ از این رو باید به اندازه کافی تاثیرگذار باشد. جالب است بدانید که ۵۷ درصد از مصرف ‌کنندگان می ‌گویند که تماشای ویدئوهای محصول مورد نظر، تصمیم آن‌ها برای خرید آنلاین را قطعی ‌تر می ‌کند.