برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

۵ نکته مهم برای داشتن یک فروش به یاد ماندنی

کسانی که قصد دارند تا به عنوان یک فروشنده فعالیت کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که راز موفقیت در فروش این است یک فروش به یاد ماندنی داشته باشند. فروشو به یاد ماندنی همان چیزی است که می تواند مشتری را تشویق به خرید کند و در نهایت او را تبدیل به مشتری وفادار کند. اگر می خواهید بدانید که چگونه می توان یک فروش حرفه ای و به یاد ماندنی داشته باشید، با بازاریز همراه باشید، ما در این مقاله ۵ نکته مهم برای داشتن یک فروش به یاد ماندنی به شما معرفی خواهیم کرد.

5 نکته مهم برای داشتن یک فروش به یاد ماندنی

موارد بسیار زیادی در مبحث فروش وجود دارد که می تواند باعث کاهش و یا افزایش فروش شود. اما اگر می خواهید که یک فروش موفق و به یاد ماندنی داشته باشید نیاز است تا به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • شروع تاثیرگذار

باید به عنوان یک فروشنده به این نکته توجه داشته باشید زمانی که مشتری به شما مراجعه می کند، باید در همان ابتدا بتوانید توجه مشتری را به سمت خود و محصولات جلب کنید. برای شروع مکالمه نیازی نیست تا بلند صحبت کنید و یا از تمام ویژگی محصول با مشتری در همان ابتدا، صحبت کنید. تنها کافی است  به شکلی با مشتری برخورد داشته باشید که او متوجه شود که شما برای محصول و خدماتی که ارائه می دهید ارزش بسیار بالایی قائل هستند.

 

  • تکرار عالمانه

برای اینکه مشتری با ویژگی ها و مزیت های محصول شما آشنا شود نیاز است که در صحبت های خود به مزیت های محصول اشاره کنید. متاسفانه بسیاری از فروشندگان غیر حرفه ای با تکرار بیش از حد مزیت و ویژگی های محصول برای مشتری، او را گمراه می کنند و گاهی نیز ممکن است که مشتری را از خرید منصرف کنند. توجه داشته باشید که یک فروشنده حرفه ای برای داشتن یک فروش به یاد ماندنی با آگاهی کامل صحبت های خود را تکرار می کند.

  • تاکید عاقلانه

توجه داشته باشید که تمام محصولاتی که توسط فروشنده ارائه می شود، دارای مزیت های مخصوص به خود است. و درواقع همین مزیت ها است که می تواند انگیزه خرید در خریدار ایجاد کند، اما به این نکته دقت داشته باشید که تاکید شما بر مزیت ها نباید بیش از اندازه باشد. زیرا ممکن است تاثیر منفی در تصمیم خریدار ایجاد کند. گاهی ممکن است برخی از فروشندگان به دروغ و تنها برای کسب درآمد اقدام به تبلیغات بی پایه و اساس کنند تا محصول خود را بفروشند. به همین دلیل باید در تبلیغات و معرفی مزیت ها عاقلانه رفتار کنید.

5 نکته مهم برای داشتن یک فروش به یاد ماندنی

  • مشارکت صمیمانه

بسیاری از فروشندگان بیشتر سعی می کنند تا مشتری را با صحبت های خود تشویق به خرید کنند و گاهش نیز زمانی امکان تست محصول را برای خریدار فراهم می کنند که، مطمئن باشند مشتری حتما کالا یا محصول را خریداری می کند. توجه داشته باشید که تنها صبحت های یک فروشنده نمی تواند برای خریدار کافی باشد. اینکه مشتری بتواند کالای یا محصول مورد نظر را قبل از خرید تست کند، بسیار در روند فروش تاثیر مثبت دارد.

  • پایان به یاد ماندنی

اینکه یک فروشنده چگونه از خریدار خداحافظی کند، بسیار مهم است. یک فروشنده حرفه ای، چه محصول خود را به مشتری بفروشد یا نه، باید تمام تلاش خود را برای ایجاد یک خاطره خوب در ذهن مشتری به کار گیرد. توجه داشته باشید گاهی ممکن است که مشتری در همان لحظه از شما خرید نکند، اما تصویری که در ذهن او از شما باقی می ماند، ممکن است او را درآینده تبدیل به مشتری وفادار کند.

بیشتر بخوانید:

چگونه بانس ریت یا نرخ پرش را کاهش دهیم؟

جمع بندی

فروشندگان باید به این نکته توجه داشته باشند که مهم ترین موردی که می تواند منجر به یک فروش به یاد ماندنی شود، نحوه رفتار و برخورد فروشنده با مشتری است. آمارها نشان می دهد که فروش به یاد ماندنی همان چیزی است که مشتریان را تبدیل به مشتری وفادار می کند.