برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه با تولید محتوا فروش خود را افزایش دهیم؟

همه افرادی که به نوعی صاحب یک کسب و کار هستند، به دنبال ترفندها و راهکارهای مختلفی برای افزایش فروش و درآمد خود هستند. یکی از روش­هایی که می تواند باعث افزایش فروش شود، تولید محتوا است. اما ممکن است این سوال در ذهن شما وجود داشته باشد که چگونه با تولید محتوا فروش خود را افزایش دهیم؟ با بازاریز همراه باشید، در این مقاله به شما راهکارهایی برای تولید محتوای موثر معرفی خواهیم کرد، تا بتوانید با کمک آن فروش بیشتری داشته باشید.

همانطور که می دانید تمام کسب و کارها برای رسیدن به فروش و درآمد بیشتر به تبلیغات نیاز دارند. یکی از ابزارهای تبلیغاتی که می تواند به شما کمک کند تا مشتریان بیشتری به سمت کسب و کار خود جذب کنید، تولید محتوا است.

چگونه با تولید محتوا فروش خود را افزایش دهیم؟

انواع محتوا

محتوا دارای فرمت های مختلفی است که هرکدام از آن ها می تواند کاربرد و تاثیر بخصوصی داشته باشد. انواع محتوا شامل موارد زیر است:

  • محتوای متنی
  • محتوای تصویری
  • محتوای ویدئویی
  • اینفوگرافیک
  • پادکست

فرمت محتوا با توجه به نوع فعالیت و جایی که محتوا منتشر می شود، می تواند متفاوت باشد. شبکه های اجتماعی هرکدام برای انتشار یک محتوا با فرمتی خاص مناسب هستند. به عنوان مثال یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام برای انتشار محتوا تصویری و ویدئویی مناسب است. همچنین وبلاگ ها برای انتشار محتوای متنی مناسب هستند.

چگونه با تولید محتوا فروش خود را افزایش دهیم؟

برای اینکه بتوانیم محتوایی تولید کنیم که برای ما فروش و افزایش درآمد به دنبال داشته باشد، نیاز است تا محتوای ما دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد، از جمله:

  • محتوای منحصر به فرد و یونیک تولید کنید

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند محتوای شما را برای خواننده و مخاطبان جذاب کند این است که، محتوایی تولید کنید که تکراری نباشد.

توجه داشته باشید که بسیاری از افراد با انجام یک فعالیت اشتباه می توانند به کسب و کارخود آسیب های جدی وارد کنند، درواقع این افراد به جای تولید محتوای منحصر به فرد و یونیک، محتوای سایر وب سایت ها را کپی می کنند.

همین اتفاق می تواند باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی از جمله آسیب به سئوی وب سایت شود.

  • استفاده از کلمات کلیدی مناسب

توجه داشته باشید که تمام کسب و کارها دارای یک کسری کلمات کلیدی مشخص و مرتبط و با کسب و کار هستند. برای اینکه بتوانید مخاطبان را به سمت خود جذب و آن ها را تبدیل به مشتری کنید، نیاز است تا کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید.

کلمات کلید مناسب برای کسب و کار شما درواقع همان کلماتی هستند که مشتریان به دنبال آن ها می گردند. در نتیجه نیاز است که در طی یه تحقیق گسترده کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را پیدا کنید.

  • محتوای متنوع تولید کنید

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، محتوا دارای فرمت های مختلفی است و برای اینکه بتوانید فروش خود را افزایش دهیم نیاز است تا محتوا را در انواع مختلف و با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان تولید کنیم.

به عنوان مثال بهتر است تا محتوای که برای معرفی کسب و کار خود تولید می کنید در فرمت های تصویری، متنی و ویدئویی باشد. زیرا هریک از این فرمت های می توانند برای گروه خاصی از مخاطبان شما مناسب باشند.

  • محتوای خود را در جای مناسب منتشر کنید

به این نکته دقت داشته باشید که، نوع کسب و کار شما باید مشخص باشد. به عنوان مثال شما باید بدانید که صاحب یک کسب و کار B2B هستید و یا B2C . زمانی که نوع کسب و کار شما مشخص شود، می توانید کانال ها و شبکه های اجتماعی متناسب با زمینه فعالیت خود را پیدا کنید. یک شبکه اجتماعی مانند لینکدین می تواند محلی مناسب برای انتشار محتوای B2B باشد. همچنین کسب و کارهای B2C می توانند در یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک محتوای خود را منتشر کنند.

چگونه با تولید محتوا فروش خود را افزایش دهیم؟

جمع بندی

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید توجه داشته باشید که تنها با تولید محتوای با کیفیت و موثر می توانید کسب و کار خود را به مخاطبان و مشتریان معرفی کنید. این محتوا باید بتواند با ایجاد انگیزه در مشتریان و دادن پاسخ به سوالات، آن ها را تبدیل به مشتریانی وفاداری کند که در نهایت می توانند منجر به افزایش فروش شما شوند.