برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چطور خودمان لوگو بسازیم؟ معرفی سرویس‌های آنلاین ساخت لوگو

هر کسب و کاری در آغاز فعالیت های خود برای معرفی برند نیاز به یک لوگوی اختصاص دارد که بتواند خود را در ذهن مخاطبان ماندگار کند. اولین راه برای طراحی لوگو استخدام و کمک گرفتن از طراحان گرافیک است. اما اگر به دنبال این است که هزینه طراحی لوگو را حذف کنید باید خودتان دست به کار شوید که این راهکار در صورتی شما را به نتیجه دلخواه می رساند که به قدر نیاز خود با اصول طراحی لوگو آشنا باشید. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چطور خودمان لوگو بسازیم؟ و چند سرویس آنلاین ساخت لوگو را معرفی خواهیم کرد.

با بازاریز همراه باشید.

چرا لوگو برای معرفی برند مهم است؟

لوگو را می توان به عنوان یک تصویر تجاری برای یک کسب و کار معرفی کرد. لوگوها معمولا از تصاویر گرافیکی مرتبط با زمینه فعالیت یک شرکت و یا کمپانی تشکیل می شوند وگاهی ممکن است که لوگو از ترکیب چند حروف ساخته شود که به آن لوگو تایپ می گویند.

به تازگی وب سایت DesignBuddy با انجام تحقیق بر روی لوگوی چند کمپانی معتبر به نتایج زیر رسید:

  • حدود ۹۵ درصد از برند های معروف دنیا تنها از یک یا دو رنگ در لوگوی خود استفاده می کنند
  • حدود ۴۱ درصد از برند های مطرح دنیا از یک کلمه یا متن با طراحی خاص به عنوان لوگو خود استفاده می کنند
  • حدود ۹۳ درصد از لوگوها به کاملا ساده طراحی شده اند به طوری که حتی در کوچکترین سایز هم قابل شناسایی هستند

چطور خودمان لوگو بسازیم؟ معرفی سرویس‌های آنلاین ساخت لوگو

قوانین زیر را حتما در زمان طراحی لوگو در نظر داشته باشید!

  • لوگو باید کاملا ساده طراحی شود: ساده بودن یک لوگو باعث می شود تا در ذهن مخاطب ماندگار شود.
  • لوگو باید بتواند ماندگار شود: در حالی که باید به سادگی در طراحی دقت داشت، لوگو باید از اِلمان هایی تشکیل شده باشد که برای مخاطب تصویری ماندگار بسازد.
  • لوگو فاقد تاریخ انقضا است: یک لوگو اگر تاثیرگذار باشد هیچ وقت از ذهن حذف نمی شود و مهم نیست که چند سال از عمر آن می گذر، می تواند همچنان در ذهن مخاطب ماندگار شود.
  • لوگو باید جذاب و در عین حال مناسب باشد: لوگویی که طراحی می کنید باید کاملا هماهنگ با فعالیت های شما باشد. در واقع یک لوگو باید بتواند معرف کسب و کار شما باشد.

معرفی سرویس‌های ساخت آنلاین لوگو

ساخت لوگو با وب سایت Logojoy

این سرویس طراحی آنلاین لوگو با پرسش هایی که برای کاربران در نظر گرفته است، چندین لوگو به کاربران پیشنهاد می دهد و در صورتی که هیچکدام مورد پسند شما پیشنهاد های دیگری در اختیار شما می گذارد.

ساخت لوگو با وب سایت Ucraft

این سرویس طراحی لوگو به صورت کاملا رایگان عرضه شده است. به سادگی می توانید لوگوی مورد نظر خود را با فونت ها، آیکون ها و شکل های مختلف طراحی کرده و خروجی آن را با فرمت PNG بصورت رایگان و فرمت  SVG  ذخیره کنید. فایل هایی که این سایت ارائه می دهد از از کیفیت بسیار خوبی برخودار است.

ساخت لوگو با وب سایت چطور خودمان لوگو بسازیم؟ معرفی سرویس‌های آنلاین ساخت لوگو

GraphicSprings  یکی از حرفه ای ترین ابزارهای طراحی لوگو است که به شما امکان شخصی سازی کامل را می دهد. یکی از مزیت های این وب سایت این است که به شما لوگوها را بر اساس دسته بندی کسب و کار پیشنهاد می دهد. دسته بندی لوگو بر اساس نوع کسب و کار یکی از مزیت های این وب سایت است.

چطور خودمان لوگو بسازیم؟ معرفی سرویس‌های آنلاین ساخت لوگو

 

جمع بندی

طراحی لوگو یکی از اصلی ترین مراحل در راه اندازی یک کسب و کار است که خوشبختانه امروز با وجود سیستم های طراحی آنلاین لوگو، به سادگی می توان لوگوی مورد نظر خود را طراحی کنید.